2025 წლის სპორტული კალენდარი დამტკიცებულია
2025 წლის სპორტული ღონისძიებების კალენდარული გეგმა დამტკიცებულია. დასაფინანსებელი ღონისძიებების შერჩევაზე გადაწყვეტილების მიღებისასას ფედერაცია დაეყრდნო შემდეგ პრიორიტეტებს: 1. მთამსვლელობის სკოლა; 2. მთამსვლელობაში ახალგაზრდების ჩართვა; 3. მთამსვლელების პროფესიულ ზრდასა და ახალ
2024 წლის 17 - 21 დეკემბერს მთამსვლელთა სკოლის სასწავლო პროგრამის ზამთრის მოდულის ფარგლებში ორწვერის მწვერვალზე სპრტული ექსპედიცია განხორციელდა. სასწავლო ექსპედიციას ხელმძღვანელობდნენ ინსტრუქტორები - თემურ ქურდიანი, გიორგი
14-16 დეკემბერს ყაზბეგში, გველეთის გაყინულ ჩანჩქერზე მთამსვლელობის სკოლის ზამთრის მოდულის სწავლება გაიმართა გუნდმა ყინულზე ცოცვასა და ნაპრალიდან სამაშველო ოპერაციების შესრულებაზე ივარჯიშა ინსტრუქტორები: თემურ ქურდიანი, გიორგი ტეფნაძე, ბაქარ
საქართველოს მთამსვლელთა გაერთიანებული ფედერაციის წევრთა საყურადღებოდ! 2025 წლის სპორტული ღონისძიებების კალენდარული გეგმის დამტკიცების მიზნით ფედერაცია იწყებს 2025 წლის სპორტული ღონისძიებების დაფინანსების მოთხოვნების მიღებას. წარმოდგენილ მოთხოვნებს ფედერაციის გამგეობა
2024 წლის Piolets d'Or (იგივე მსოფლიო ოქროს წერაყინის, „ალპინიზმის ოსკარის“) დაჯილდოების ცერემონიაზე პატივი მიაგეს არჩილ ბადრიაშვილის ხსოვნას. წლევანდელი ცერემონია გაიმართა დოლომიტებში, კერძოდ სან მარტინოში (San Martino di
საქართველოს მთამსვლელთა გაერთიანებული ფედერაცია საერთაშორისო სათხილამურო ალპინიზმის ფედერაციის (International Ski Mountaineering Federation (ISMF)) ოფიციალური წევრი გახდა. ,,სკიმო’’ ზამთრის ოლიმპიური სპორტია, რომელიც ზამთრის ოლიმპიადებზე 5 სახეობითაა წარმოდგენილი.